Lisk - kryptowalutaLISK

Poniższej analizy dokonano przy pomocy narzędzia, które jest udostępniane za darmo każdemu użytkownikowi polskiej giełdy kryptowalut - BitBay.net

Giełda Kryptowalut

ANALIZA TECHNICZNA

24/12/2017 - TYDZIEŃ 51

Stało się tak jak oczekiwaliśmy. LISK wsytrzelił w górę niczym rakieta w kosmos. Od ostatniego wpisu zwiększył swoją kapitalizację o 200%, dobijając do 100 PLN za jedną sztukę. Mamy nadzieję, że udało Wam się skorzystać na tej okazji i zarobiliście przy okazji dużo pieniędzy.

Lisk, tydzień 51.
Lisk, tydzień 51. Kliknij, żeby powiększyć.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzymy Wam wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia, i wielu sukcesów na rynku kryptowalut. Zespół Golden Wallet.

14/12/2017 - TYDZIEŃ 50

MAMY TO! Lisk ponownie testuje poziom swojej ostatniej rekordowej wyceny, z połowy Listopada. Pomimo chwilowego spadu, po ostatniej konferencji, odzyskał siły i ma się dobrze. Czekamy czy w najbliższych godzinach przebije się ponad poziom 40 złotych. Dalsze wzrosty są wtedy możliwe.

Lisk, tydzień 50.
Lisk, tydzień 50. Kliknij, żeby powiększyć.

Warto pamiętać, że LISK jest powiązany także z innymi niż złotówka walutami. Dlatego warto śledzić jego kurs w dolarach amerykańskich USD. Na tym rynku został przełamany magiczny poziom $10 za jedną sztukę tej kryptowaluty.

06/12/2017 - TYDZIEŃ 49

Ostatnie dni w świecie kryptowalut przyniosły nam wiele ciekawych informacji, głównie za sprawą wciąż drożejącego Bitcoina. Odbiło to się pozytywnie na wycenie samego LISKA, którego kurs wzrósł do poziomu 33 złotych, pomimo wcześniejszych spadków spowodowanych słabo wyglądającą konferencją w Berlinie.

Jak można zauważyć, na rynku kryptowalut trwa hossa. Prawie wszystkie liczące się cyber-monety zyskały w tym okresie. Wielu inwestorów oczekiwało sporego spadku LISKA, który miał szansę nastąpić, gdyby nie Bitcoin. Ciągnie on za sobą do góry wszystkie liczące się kryptowaluty. Jest to głównie związane z rosnącą popularnością handlu nimi na całym świecie. Codziennie coraz więcej osób dowiaduje się o istnieniu tej drogi inwestowania i wchodzi do gry podbijając ceny.

Lisk, tydzień 49.
Lisk, tydzień 49. Kliknij, żeby powiększyć.

Warto jednak zauważyć, że nieustanny wzrost kursu Bitcoina nie jest możliwy bez tzw. korekty, która dodatkowo spowoduje spadek wartości innych kryptowalut, nawet o kilkadziesiąt procent, w tym LISKA.

Na rynkach finansowych panuje złota zasada, która brzmi następująco: "To co rosło szybko, szybko musi spaść".

W celu uświadomienia sobie ryzyka związanego z inwestowaniem, w obecnej fazie wzrostu, polecamy artykuł z polskiego forum Bitcoina.

29/11/2017 - TYDZIEŃ 48

Bieżący tydzień upłynął pod znakiem reakcji rynku odnośnie ostatniej konferencji LISK w Berlinie. Inwestorzy ocenili słabo dokonania grupy pracującej nad projektem. Większość środowiska liczyła na optymistyczne informacje, w zamian ogłoszono kolejne przesunięcia w terminach pojawienia się samej platformy LISK. Opóźnienia tyczą się także samego re-brandingu, który miał mieć miejsce do końca tego roku. Nowy termin to pierwszy kwartał 2018.

Wszystko to odbiło się na wycenie tej kryptowaluty. Po gwałtownym spadku, cena utknęła w przedziale 26 - 29 złotych, za jednego LISKA. Taki scenariusz może spowodować dalszą przecenę, gdzie wartość może spaść nawet do 20 złotych.

Lisk, tydzień 48.
Wykres Lisk: Listopad 2018. Kliknij, żeby powiększyć.

Przykład słabej organizacji, i niskiego poziomu komunikacji z inwestorami, powinien zmusić do refleksji całą drużynę LISK. Jeżeli tak się stanie, i zostaną dotrzymane nowe terminy developmentu, to ewentualny spadek ceny do 20 złotych będzie dobrą okazją do zakupu, by na fali dobrych wieści wrócić w okolice 40 złotych.

23/11/2017 - TYDZIEŃ 47

Ostatni tydzień obfitował w wiele informacji napływających ze świata LISK. Tak jak wspominaliśmy we wcześniejszym wpisie, Lisk przebijając stare maksima z początku wrześnie, powędrował w okolice 40 złotych za sztukę. Nadarzyła się niesamowita okazja do zarobku. Tydzień temu można było zakupić tę kryptowalutę, lub jej setną część, za 25 złotych. Następnie ją sprzedać przy okazji wczorajszych szczytów.

Prosty rachunek pokazuje, że dało to 50% czystego zysku. Żadna inna inwestycja nie mogła się równać z takim wzrostem w tym okresie.

Lisk, tydzień 47.
Wykres Lisk: 14/11/2017 - 23/11/2017. Kliknij, żeby powiększyć.

Największy wpływ na wycenę miała zapowiedziana wcześniej konferencja całej drużyny LISK, która miała miejsce wczoraj w Berlinie, i była poświęcona najbliższej przyszłości tej kryptowaluty. Całość można było śledzić przy pomocy przekazu na żywo w serwisie YouTube. Skutkiem kilkugodzinnej konferencji okazał się być spadek wartości na rynku. Cena w dość szybkim czasie spadła w okolice 29 złotych, zatrzymując się w przy wsparciu ostatnich dołków.

Rynki zawsze nerwowo reagują na nowe wiadomości. Owocuje to dużym wolumenem wymiany, co jest widoczne na wykresie, i często chwilowym spadkiem ceny. To o czym mówiono na konferencji będzie miało wpływ na dalszą wycenę dopiero w następnych tygodniach.

Mamy nadzieje, że podobają Wam się nasze komentarze, i będziecie nas śledzić.

15/11/2017 - TYDZIEŃ 46

Jak możemy aktualnie zauważyć, kurs kryptowaluty LISK poszedł znacznie do góry. Na grafice poniżej można zauważyć wybicie ponad lokalne szczyty, które miało miejsce 14-11-2017, około godziny 15:00. Wówczas została przełamana kluczowa bariera cenowa - 25 zł za jednego LISKA. Następnie, na fali euforii związanej z ostatnimi newsami, powędrowała ona w okolice 30 złotych. Więcej informacji, na temat ostatnich zmian w LISK, znajdziesz tutaj.

Lisk, tydzień 46.
Wykres Lisk w dniu 14/11/2017

Po wolumenie sprzedaży bardzo dobrze widać duże zainteresowanie handlujących w tym właśnie okresie. Widać, że od kilkunastu godzin LISK znajdował się w krótkoterminowym trendzie wzrostowym, którego ostatni szczyt uplasował się na wspomnianych wcześniej 25 złotych.

Jeżeli przyjrzymy się jak kształtowała się cena tej kryptowaluty (od połowy października - do połowy listopada) to zauważymy, że cena poruszała się w poziomym kanale cenowym. Była w fazie krótkoterminowej konsolidacji, czyli niezdecydowania inwestorów co do jej dalszej zmiany.

Lisk, tydzień 46.
15/10/2017 - 14/11/2017

Pomarańczowym kolorem zaznaczono na wykresie linie oporu i linie wsparcia. Widać tym samym dzisiejsze wybicie ponad szczyty z początku września, które miały miejsce okolicach 27 złotych za jednego LISKA.

Analizując powyższe dane należy zastanowić się, jaka jest przyszłość tej kryptowaluty. W obliczu ostatnich informacji, na temat rozwoju tego projektu, można być dobrej myśli. Platforma, która ma służyć programistom JavaScript, powstaje zgodnie z harmonogramem. Jest ona głównym elementem całego projektu.

W świetle ostatnich news'ów można łatwo wywnioskować, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Jeżeli projekt będzie dalej tak dobrze zarządzany, i zostanie ukończony w terminie, to możemy spodziewać się dalszego wzrostu ceny.

ADNOTACJA

Informacje zawarte na tej stronie nie są rekomendacją inwestycyjną w rozumieniu prawa. Są one subiektywnym punktem widzenia autora.


Podziel się:
Google+