Opcje Binarne (Poradnik) - Czy warto i jak rozpocząć?

OPCJE BINARNE
PORADNIK - OPINIE

Witamy serdecznie na stronie poświęconej popularnym opcjom binarnym. Zapewne chcesz dowiedzieć się czym takie opcje są, i jak dzięki nim można szybko zarobić. Może chcesz poznać obiektywne opinie o opcjach binarnych? Dobrze trafiłeś! Wszystko czego potrzebujesz znajdziesz w naszym serwisie.

CO TO SĄ OPCJE BINARNE

Dowiedz się czym są opcje binarne Opcje binarne (ang. binary option) są nowatorskim rozwiązaniem finansowym dla początkujących inwestorów. Dzięki nim, każdy może się przekonać jak proste w dzisiejszych czasach może być inwestowanie w aktywa finansowe w celu osiągnięcia szybkiego zysku - nawet do 90% w jednej transakcji. Opcje binarne pozwalają na prognozowanie przyszłych kursów akcji, walut itp. W przypadku trafnych decyzji podjętych przez inwestora, wiąże się to oczywiście z jego zarobkiem.

W GÓRĘ, CZY W DÓŁ

Handel opcjami binarnymi przez internet jest możliwy dzięki internetowym brokerom, i polega na przewidywaniu zmian cen różnych aktywów w czasie. Przykładowo mogą to być waluty lub surowce. W przypadku, gdy trafnie przewidzimy wzrost, lub spadek ich ceny, to zarabiamy pieniądze. Jest to bardzo prosty mechanizm handlu, który zrozumie każdy początkujący inwestor.

ZARABIANIE NA SPADKU CENY

Instrumenty binarne pozwalają zarabiać także na spadkach cenOpcje binarne pozwalają osiągnąć zysk zarówno poprzez wzrost, jak i spadek wartości danych aktywów. Do wyboru mamy zawsze dwa kierunki ruchu ceny. Jej spadek lub wzrost, dzięki czemu zawsze jest okazja do zarobienia pieniędzy, bez względu na panującą na światowych rynkach finansowych koniunkturę.

Wahania kursów, to nic innego jak odwieczna walka popytu z podażą, która owocuje częstymi wzrostami i spadkami cen aktywów nawet w ciągu jednego dnia. Takie wahania mają zazwyczaj związek z ciągłymi i częstymi zmianami zachodzącymi na świecie, które mają późniejszy wpływ na poszczególne gospodarki wolnorynkowe uczestniczące w światowym handlu.

Więcej na powyższy temat dowiesz się z naszego artykułu o krótkiej sprzedaży.

OPCJA DLA KAŻDEGO

Dla kogo są przeznaczone opcjeHandel opcjami binarnymi jest dedykowany każdemu. Ze względu na swoją prostą budowę, bardzo łatwo zrozumieć zasady na jakich odbywa się handel nimi. By móc handlować opcjami nie potrzeba wieloletniego doświadczenia lub specjalistycznego wykształcenia w tym kierunku.

Osoby chcące uczestniczyć w zyskownych działaniach na rynkach finansowych, a nie mające dostatecznej wiedzy i doświadczenia, mogą tego właśnie dokonać przy pomocy opcji binarnych.

JAK ZACZĄĆ INWESTOWAĆ

Jak zacząć handel opcjami binarnymi przez internetWbrew pozorom, rozpoczęcie handlu na rynku opcji binarnych jest bardzo szybkie i proste. Można zacząć handlować w trzech łatwych krokach. Jedyne o czym trzeba pamiętać jest fakt, że inwestowanie w opcje binarne wiąże się, jak wiele rzeczy w naszym życiu, z pewnym poziomem ryzyka. Nie należy jednak postrzegać tego jako bariery, która skutecznie odstrasza nas przed inwestowaniem. Każdy z nas wie, że ten kto nie ryzykuje nic nie ma, albo ma niewiele. Ryzyko jest nieodłączną składową każdego wielkiego sukcesu.

Krok 1

By móc rozpocząć handel opcjami potrzebna nam będzie odrobina kapitału i wiary w siebie. Trzeba przede wszystkim wierzyć w to, że jest się w stanie odnieść sukces, niejednokrotnie próbując czegoś nowego i nieznanego.

Krok 2

Drugim krokiem jest wybór odpowiedniego brokera opcji binarnych, u którego później należy założyć konto handlowe, które uprawnia swoich użytkowników do obrotu instrumentami finansowymi.

Krok 3

Teraz wystarczy już tylko dokonać przelewu środków pieniężnych. Od tego momentu można swobodnie handlować opcjami binarnymi.

Przy rejestracji może dojść do sytuacji, w której zostaniemy poproszeni o dodatkowe dokumenty, w celu dokładnej weryfikacji danych osobowych. Ma to związek z bezpieczeństwem naszych danych, z uwagi na obrót prawdziwymi pieniędzmi. Najczęściej jest to zeskanowany dowód osobisty lub kopia dowolnego rachunku, który jest wystawiony na nasze nazwisko. Szczegółowe informacje, co do wymogów jakie trzeba spełnić, otrzymuje się podczas procesu rejestracji konta na stronie internetowej wybranej firmy binarnej, lub podczas pierwszej wypłaty pomnożonych środków.

Zapamiętaj!
Ważna informacja do zapamiętaniaUmiejętne zarządzanie ryzykiem jest bardzo ważnym aspektem inwestowania. Na całe szczęście można się tego nauczyć. W internecie nie brakuje źródeł opisujących to zagadnienie. Ciekawe lektury można znaleźć w naszej Strefie Książki.

Wszystkie podmioty, działające na terenie UE, muszą posiadać odpowiednie zezwolenie na wykonywanie opisywanej działalności. Najczęściej jest to licencja organu regulującego tego typu aktywność gospodarczą w kraju, w którym została ona zarejestrowana. Dobrym przykładem organu nadzorującego jest Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych.

METODY PŁATNOŚCI

Pierwsza wpłata by zacząć handel opcyjnyDo rozpoczęcia handlu opcjami jest konieczna wpłata środków pieniężnych. Można tego dokonać na kilka dogodnych sposobów.

KARTA KREDYTOWA Jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób na dokonanie wpłaty na nowe konto. Wystarczy posiadać własną kartę kredytową. Następnie, we wskazanym miejscu na wniosku, podać wymagane informacje zawarte na karcie, oraz kwotę przelewu. Wszystkie dane są szyfrowane 256-bitowym kluczem SSL, co gwarantuje klientom pełne bezpieczeństwo w sieci. Po wykonaniu tej czynności, pieniądze pojawiają się błyskawicznie na koncie użytkownika, dzięki czemu może on zacząć handlować opcjami od zaraz.

KARTA DEBETOWA Większość z nas posiada kartę debetową przypisaną do konta bankowego. Jest to karta, która służy nie tylko do wypłat pieniędzy z bankomatów, ale także umożliwia robienie błyskawicznych przelewów przez internet. Warto pamiętać, że nie każda firma opcji binarnych umożliwia dokonanie przelewu we wspomniany sposób.

PRZELEW NA KONTO Drugim popularnym sposobem na przelew pieniędzy na konto handlowe jest tradycyjny przelew bankowy. Posiadacze konta w banku, mogą w szybki i wygodny sposób przelać pieniądze na konto handlowe. Dostępność pieniędzy, deponowanych przy pomocy tradycyjnego przelewu bankowego, może wydłużyć się do trzech dni roboczych. Ma to związek z działalnością banków i czasu potrzebnego na dokonanie takiej transakcji pomiędzy bankami.

PORTFELE INTERNETOWE Bardzo polecaną formą płatności, która zdobyła niebywałą popularność i wykorzystują ją niemal wszyscy w internecie, są firmy pośredniczące w tego typu transakcjach. Jest to forma płatności, która pozwala na natychmiastowe dokonanie przelewu pieniędzy z własnego konta bankowego, lub przy pomocy voucher'a doładowującego. Prosto na konto handlowe. Pieniądze pojawiają się na nim w czasie tak szybkim, jak przy użyciu karty kredytowej. Takie firmy mają podpisane specjalne umowy z wieloma bankami, dzięki czemu pieniądze są transferowane natychmiast, bez względu na porę dnia.

WYPŁATY

Wypłata pieniędzy z konta handlowegoWypłata środków pieniężnych jest również bardzo prosta. Jeżeli zarobiliśmy pierwsze pieniądze, to możemy wówczas zgłosić chęć ich wypłaty, na wskazany przez nas rachunek bankowy. W przypadku gdy dokonaliśmy pierwszego przelewu przy pomocy karty kredytowej, pieniądze mogą także zostać wypłacone z powrotem na nią. Decyzja należy do nas.

Jeżeli podczas procesu rejestracji, nie poproszono nas o ksero dokumentów, w celu dodatkowej weryfikacji danych osobowych, to na pewno będzie to miało miejsce podczas próby wypłaty środków zgromadzonych na koncie handlowym. Ma to związek z bezpieczeństwem całej transakcji. Gdy cała procedura weryfikacji dobiegnie końca można swobodnie wypłacić należne pieniądze. Warto pamiętać o tym, że w zależności od sposobu wypłaty, jej czas może się różnić i wynosić do 5 dni roboczych.

RODZAJE OPCJI BINARNYCH - STRATEGIE

  • HI/LOW - Opcja taka wygasa w czasie od 15 minut do maksymalnie końca dnia roboczego. Tego typu opcje często są poszerzane o dodatkowe funkcje, jak np. możliwość podwojenia początkowej inwestycji lub przedłużania terminów, którym opcja wygasa.
  • 60 SECONDS - Jest to rodzaj opcji high/low oparty na prognozach krótkoterminowych, z krótkim terminem wygaśnięcia. Tego typu opcje wygasają w czasie od 60 do 360 sekund. Minimalna inwestycja w tego typu opcje często wynosi tylko $1.
  • LONG TERM - Opcja ta służy inwestorom do prognozy wahań kursów w czasie dłuższym niż jeden dzień roboczy.
  • ONE TOUCH - Żeby zarobić na tego typu opcjach należy wskazać poziom ceny, który zostanie osiągnięty zanim opcja wygaśnie. Nie odgadujemy tylko czy cena wzrośnie lub spadnie, ale bardziej dokładnie typujemy jej zmianę. Z uwagi na wymóg precyzyjnej wyceny opcji, premia za ryzyko może wynieść nawet 500%.
  • LADDER - Jest to powyższa opcja one touch poszerzona o dodatkowe poziomy cenowe tzw. szczeble.
  • PAIRS - Polega na zestawieniu ze sobą dwóch rodzajów aktywów i prognozowaniu ich wzajemnej relacji cen do siebie. Zgadujemy czy cena jednego aktywa będzie wyższa/niższa od ceny drugiego aktywa w momencie wygaśnięcia opcji.

WYGASANIE OPCJI

Podstawowym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę, aby dobrze zrozumieć handel opcjami, jest termin "wygasania opcji". Chodzi w nim o to, że każda opcja posiada swój czas zapadalności, po którym następuje jej rozliczenie, tak zwane wygaśnięcie. Opcje wygasają najczęściej w czasie od 60 sekund do nawet kilku dni. Interesujący nas typ opcji wskazujemy przy ich wykupie.

Przykład:
O godzinie 15:07 nabywamy opcję na wzrost ceny ropy naftowej, która w tym momencie wynosi $45.55. Wybieramy stawkę, o którą chcemy zagrać i zaznaczamy jednocześnie, że taka opcja wygaśnie we wskazanym przez nas czasie np. 10 minut. Po upływie tego czasu okazało się, że cena ropy wzrosła do $46.12. Opcja wygasa a my wygrywamy kwotę w zależności od wysokości zawartego przez nas zakładu. Najczęściej jest to aż w granicach 90% inwestycji. Jeżeli postawiliśmy 25 PLN to wygrywamy do 45 PLN.

W skrócie, po upływie czasu wybrana przez inwestora firma opcji binarnych rozliczy jego transakcję. Inwestor dowiaduje się czy opcja przyniesie zysk, zgodnie z jego przewidywaniami, w momencie jej wygaśnięcia.

HANDEL OPCJAMI BINARNYMI - DODATKOWE MOŻLIWOŚCI

  • BUY ME/SELL ME Jeżeli obawiamy się się, że nie trafiliśmy z inwestycją w wybraną przez siebie opcję i nie chcemy stracić wszystkich zainwestowanych pieniędzy, to możemy ją odsprzedać wstecz, odzyskując nawet 50% wartości tej inwestycji. Cena takiej transakcji jest ustalana na żywo. Wariant ten ma swój określony czas, w którym inwestor może z niego skorzystać. Często jest on różny, w zależności od rodzaju i czasu wygasania opcji.
  • DOUBLE-UP Atrakcyjnym wariantem jest możliwość podwajania naszej inwestycji (ang. double-up), jeszcze w trakcie jej trwania. Kiedy nasza opcja zapowiada zyskowne rozstrzygnięcie, a my przewidujemy dalszą kontynuację trendu, możemy dodatkowo ją podwoić. Mamy możliwość otwarcia dodatkowej opcji, tego samego aktywa, po aktualnej cenie rynkowej, często bez pobierania dodatkowej prowizji. Możemy skorzystać z tej funkcji na krótko przed wygaśnięciem opcji. Warto pamiętać, że w może ona także kumulować ewentualne straty.
  • ROLLOVER Przy opcjach, z dłuższym czasem wygaśnięcia, często dostępna jest możliwość rolowania opcji (ang. rollover). Przy jej pomocy możemy wydłużyć swoją szansę na wygraną. W przypadku nietrafionej prognozy mamy możliwość wydłużenia czasu wygaśnięcia opcji, dając sobie szansę na korzystne rozstrzygnięcie. Takie działanie wiąże się z dodatkową opłatą, zależną od firmy obsługującą transakcję.

PLATFORMY HANDLOWE

Platformy internetowe do handlu opcjamiPlatformy opcji binarnych są to programy komputerowe, które korzystając z internetu, pozwalają na zawieranie transakcji opcyjnych. Umożliwiają podgląd aktualnych wartości wybranych aktywów, którymi możemy handlować, na zasadach opcji. Posiadają także szereg ergonomicznych rozwiązań, które ułatwiają zawieranie transakcji.

Platformy do handlu opcjami są udostępniane przez firmy opcyjne. Wystarczy sie zarejestrować, by móc pobrać na twardy dysk kopię oprogramowania, otrzymując tym samym dostęp do rynków finansowych. W dobie rosnącej konkurencji i postępu, w dziedzinie handlu przez internet, takie oprogramowanie jest zupełnie darmowe.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, u której firmy założyć konto handlowe, warto sprawdzić opinie na ich temat. Zapoznaj się z informacjami zawartymi w naszym serwisie. Wszystkich istotnych informacji dowiesz się z naszego rankingu. Są w nim uwzględnione firmy legalnie działające na polskim rynku. Odnajdź jedną z nich już teraz, korzystając z przygotowanego przez nas zestawienia.

FORUM OPCJI BINARNYCH - PORADNIK

Forum internetowe jako źródło wiedzyW sieci można odnaleźć przeróżne strony, dzięki którym możemy wymieniać poglądy z innymi inwestorami, na temat opcji binarnych. Są to najczęściej różnego rodzaju forum internetowe. Niektórzy inwestorzy traktują takie strony jako wartościowe poradniki, ze sposobami jak można szybko zarobić na opcjach. Osobiście przestrzegamy przed słuchaniem porad innych osób, jeżeli chodzi o sposoby i przedmiot handlu. Najlepiej jest pogłębiać własną wiedzę, na podstawie odpowiednich książek i publikacji, niż doświadczeniu nieznanych nam osób. Wszystkie niezbędne porady można odszukać na stronach internetowych. Firmy opcyjne za darmo dzielą się niezbędna wiedzą z zakresu handlu opcjami binarnymi przez internet.

OPCJE BINARNE A PODATEK

Informacje podatkowe na temat opcji binarnychNa terenie Rzeczpospolitej Polskiej obowiązuje tak zwany podatek Belki, czyli podatek od zysków kapitałowych. Wynosi on 19% i dotyczy nie tylko zysków z inwestowania na giełdzie, ale także dochodów z tytułu obrotu instrumentami pochodnymi. Opcje binarne są instrumentem pochodnym.

Handel opcjami binarnymi odbywa się na terenie wielu państw, a ich ordynacje podatkowe niejednokrotnie różnią się od siebie, dlatego kwestia podatków pozostaje w gestii inwestora. Oznacza to, że inwestor musi sam wiedzieć czy w kraju, w którym składa on coroczne zeznanie podatkowe jest konieczne rozliczanie tego typu działalności, jaką jest handel opcjami binarnymi.

Zapamiętaj!
Ważna informacja do zapamiętaniaWybieraj tylko sprawdzone firmy opcji binarnych. Szukaj tych będących pod nadzorem instytucji, które zostały powołane w tym celu. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że wszystko będzie przebiegać tak jak powinno. W naszym portalu zamieszczamy tylko oferty, które są godne polecenia.