Golden Wallet - Twój Złoty Portfel

OPCJE BINARNE - OPINIE, DEMO, PORADNIK

Witamy serdecznie na stronie poświęconej opcjom binarnym. Zapewne chcesz dowiedzieć się czym takie opcje są i jak dzięki nim można szybko zarobić. Może chcesz poznać obiektywne opinie o opcjach binarnych? Dobrze trafiłeś! Wszystko czego potrzebujesz znajdziesz w naszym serwisie.

RANKING BROKERÓW OPCJI BINARNYCH

BROKER DEPOZYT
INWESTYCJA
ZYSK
DEMO
OCENA
easy markets 100zł 100zł 85% greencheck 4 REJESTRUJ
bdswiss 40zł 20zł 85% greencheck 4.5 REJESTRUJ
utrader 1200zł 20zł 85% greencheck 3.8 REJESTRUJ
24option 1000zł 100zł 88% greencheck 4.7 REJESTRUJ
iqoption 40zł 4zł 85% greencheck 4.4 REJESTRUJ
↑ powrót do spisu treści ↑

CO TO SĄ OPCJE BINARNE

Dowiedz się czym są opcje binarne Opcje binarne są nowatorskim rozwiązaniem finansowym dla początkujących inwestorów. Dzięki nim, każdy może się przekonać jak proste w dzisiejszych czasach może być inwestowanie w aktywa finansowe w celu osiągnięcia szybkiego zysku - nawet do 92% w jednej transakcji. Opcje binarne są rozwiązaniem pozwalającym na prognozowanie przyszłych kursów akcji, walut itp. W przypadku trafnych decyzji podjętych przez inwestora, wiąże się to oczywiście z jego zarobkiem.

W górę, czy w dół

Handel opcjami polega na prognozowaniu zmian cen różnych aktywów. Mogą to być przykładowo waluty lub surowce. Cena ma tylko dwa możliwe ruchy w czasie. Musi być wyższa lub niższa, niż była na początku. W przypadku, gdy trafnie przewidzimy wzrost ceny ropy zarabiamy pieniądze. Jest to bardzo prosty mechanizm handlu, który zrozumie każdy początkujący inwestor.

Podstawowym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę, aby dobrze zrozumieć handel opcjami, jest termin "wygasania opcji". Chodzi w nim o to, że każda opcja posiada swój czas zapadalności, po którym następuje jej rozliczenie, tak zwane wygaśnięcie. Opcje wygasają najczęściej w czasie od 60 sekund do nawet kilku dni. Interesujący typ opcji wskazujemy przy ich wykupie od brokera.

Zarabianie na spadku ceny

Instrumenty binarne pozwalają zarabiać także na spadkach cenOpcje binarne pozwalają osiągnąć zysk zarówno poprzez wzrost, jak i spadek wartości danych aktywów. Do wyboru mamy zawsze dwa kierunki ruchu ceny. Jej spadek lub wzrost, dzięki czemu zawsze jest okazja do zarobienia pieniędzy, bez względu na panującą na światowych rynkach finansowych koniunkturę.

Wahania kursów, to nic innego jak odwieczna walka popytu z podażą, która owocuje częstymi wzrostami i spadkami cen aktywów nawet w ciągu jednego dnia. Takie wahania mają zazwyczaj związek z ciągłymi i częstymi zmianami zachodzącymi na świecie, które mają późniejszy wpływ na poszczególne gospodarki wolnorynkowe uczestniczące w światowym handlu.

Opcja dla każdego

Dla kogo są przeznaczone opcjeHandel opcjami binarnymi jest dedykowany każdemu. Ze względu na swoją prostą budowę, bardzo łatwo zrozumieć zasady na jakich odbywa się handel nimi. By móc handlować opcjami nie potrzeba wieloletniego doświadczenia lub specjalistycznego wykształcenia w tym kierunku.

Osoby chcące uczestniczyć w zyskownych działaniach na rynkach finansowych, a nie mające dostatecznej wiedzy i doświadczenia, mogą tego właśnie dokonać przy pomocy opcji binarnych.

↑ powrót do spisu treści ↑

INWESTOWANIE W OPCJE BINARNE – JAK ZACZĄĆ GRAĆ

Jak zacząć handel opcjami binarnymi przez internetWbrew pozorom, rozpoczęcie handlu na rynku opcji binarnych jest bardzo szybkie i proste. Można tego dokonać w trzech łatwych krokach. Jedyne o czym trzeba pamiętać jest fakt, że inwestowanie w opcje binarne wiąże się, jak wiele rzeczy w naszym życiu, z pewnym poziomem ryzyka.

Krok 1

By móc rozpocząć handel opcjami potrzebna nam będzie odrobina kapitału i wiary w siebie. Trzeba przede wszystkim wierzyć w to, że jest się w stanie odnieść sukces, niejednokrotnie próbując czegoś nowego i nieznanego.

Krok 2

Po zapoznaniu się z rankingiem najlepszych brokerów opcji binarnych, należy założyć konto handlowe u jednego z nich.

Krok 3

Teraz wystarczy już tylko dokonać przelewu środków pieniężnych. Od tego momentu można swobodnie handlować opcjami binarnymi.

Przy rejestracji może dojść do sytuacji, w której broker poprosi nas o dodatkowe dokumenty, w celu dokładnej weryfikacji danych osobowych. Ma to związek z bezpieczeństwem naszych danych, z uwagi na obrót prawdziwymi pieniędzmi. Najczęściej jest to zeskanowany dowód osobisty lub kopia dowolnego rachunku, który jest wystawiony na nasze nazwisko. Szczegółowe informacje, co do wymogów jakie trzeba spełnić, otrzymuje się podczas procesu rejestracji konta na stronie internetowej wybranego brokera lub podczas pierwszej wypłaty pomnożonych środków.

Wszyscy brokerzy działający na terenie UE muszą posiadać odpowiednie zezwolenie na wykonywanie działalności brokerskiej. Najczęściej jest to licencja organu regulującego tego typu aktywność gospodarczą w kraju, w którym działalność została zarejestrowana. Dobrym przykładem takiego nadzoru jest Cypryjska Komisja Papierów Wartościowych.

↑ powrót do spisu treści ↑

BROKERZY OPCJI BINARNYCH

Handel opcjami jest możliwy dzięki brokerom, czyli podmiotom zawodowo zajmującym się obsługą rachunków inwestorskich na rynkach finansowych. Umożliwiają oni zarabianie przez internet na zmianach kursów walut, indeksów giełdowych czy wahaniach cen surowców. Dzięki ich specjalnemu i darmowemu oprogramowaniu można zacząć zarabiać praktycznie od zaraz. W tym celu wystarczy skorzystać z naszego rankingu i wybrać dla siebie odpowiedniego brokera opcji binarnych. W serwisie goldenwallet.info przedstawiamy najlepsze oraz najbardziej aktualne oferty brokerów online.

Brokerzy pomagają w szybkim zrozumieniu szczegółowych zasad handlu. Udostępniają darmowe szkolenia przez internet w postaci licznych publikacji i seminariów.

Zapamiętaj!
Ważna informacjaOsoby, które zarejestrują się i założą konto handlowe, otrzymują darmowy dostęp do obszernych zasobów informacji. Jest to najlepszy sposób na zdobycie niezbędnej i łatwo przyswajalnej wiedzy.
↑ powrót do spisu treści ↑

DEPOZYT

Pierwszy depozyt by zacząć handel opcyjnyBrokerzy umożliwiają wpłatę środków pieniężnych na kilka dogodnych sposobów. Poniżej dowiesz się więcej na ten temat.

KARTA KREDYTOWA Jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób na dokonanie wpłaty na nowe konto. Wystarczy posiadać własną kartę kredytową i we wskazanym przez brokera wniosku online podać unikatowe informacje zawarte na karcie oraz kwotę przelewu. Wszystkie dane są szyfrowane 256- bitowym kluczem SSL, co gwarantuje klientom pełne bezpieczeństwo w sieci. Po wykonaniu tej czynności pieniądze pojawiają się błyskawicznie na koncie użytkownika, dzięki czemu może on zacząć handlować opcjami od zaraz.

KARTA DEBETOWA Większość z nas posiada kartę debetową przypisaną do konta bankowego. Jest to karta, która służy nie tylko do wypłat pieniędzy z bankomatów, ale także umożliwia robienie błyskawicznych przelewów przez internet. Warto pamiętać, że nie każdy broker umożliwia dokonanie przelewu w ten właśnie sposób.

PRZELEW NA KONTO Drugim popularnym sposobem na przelew pieniędzy na konto handlowe jest tradycyjny przelew bankowy. Jeżeli jest się posiadaczem konta w banku, to w szybki i wygodny sposób można przelać pieniądze na wskazane przez brokera konto. Dostępność pieniędzy, deponowanych przy pomocy tradycyjnego przelewu bankowego, może wydłużyć się do trzech dni roboczych. Ma to związek z działalnością banków i czasu potrzebnego na dokonanie takiej transakcji pomiędzy bankami.

PORTFELE INTERNETOWE Bardzo polecaną formą płatności, która zdobyła niebywałą popularność i obsługują ją wszyscy brokerzy, są firmy pośredniczące w tego typu transakcjach. Jest to forma płatności, która pozwala na natychmiastowe dokonanie przelewu pieniędzy z własnego konta bankowego, lub przy pomocy voucher'a doładowującego, na konto u brokera. Pieniądze pojawiają się na koncie handlowym w czasie tak szybkim, jak przy użyciu karty kredytowej. Firmy te mają podpisane specjalne umowy z wieloma bankami, dzięki czemu pieniądze trafiają natychmiast na konto u brokera, bez względu na porę dnia.

↑ powrót do spisu treści ↑

BONUSY I PROMOCJE

Bonusy i promocje do pierwszej wpłatyBy zwiększyć atrakcyjność swoich usługi, niektórzy brokerzy opcji binarnych proponują nowym uczestnikom dodatkowe bonusy na start. Gdy zarejestrujemy się u takiego brokera i dokonamy pierwszej wpłaty, to możemy liczyć na zwiększenie naszej wpłaty, nawet o 100%. W takim układzie mamy do dyspozycji więcej pieniędzy z przeznaczeniem na handel opcjami.


Warto wiedzieć
Informacja dodatkowa na temat handlu opcjamiW naszym rankingu zestawiliśmy wszystkie aktualne oferty i promocje. Dzięki przejrzystej nawigacji możesz szybko odszukać brokera, który proponuje najkorzystniejsze warunki.

WYPŁATA

Wypłata pieniędzy z konta handlowegoWypłata środków pieniężnych jest również bardzo prosta. Jeżeli zarobiliśmy pierwsze pieniądze, to możemy zgłosić brokerowi chęć ich wypłaty, na wskazany przez nas rachunek bankowy. W przypadku gdy dokonaliśmy pierwszego przelewu przy pomocy karty kredytowej, pieniądze mogą także zostać wypłacone z powrotem na nią. Decyzja należy do nas.

Jeżeli broker, przy procesie rejestracji, nie poprosił nas o dodatkową weryfikację danych osobowych, to na pewno będzie to miało miejsce podczas próby wypłaty środków zgromadzonych na koncie handlowym. Wiąże się to z bezpieczeństwem powierzonych brokerowi pieniędzy. Gdy już cała procedura weryfikacji dobiegnie końca można swobodnie wypłacić należne pieniądze. Warto pamiętać o tym, że w zależności od sposobu wypłaty, jej czas może się różnić i wynosić do 5 dni roboczych.

PLATFORMY HANDLOWE

Platformy internetowe do handlu opcjamiPlatformy opcji binarnych są to programy komputerowe, które korzystając z internetu, pozwalają na zawieranie transakcji opcyjnych Umożliwiają podgląd aktualnych wartości wybranych aktywów, którymi możemy handlować, na zasadach opcji. Posiadają także szereg ergonomicznych rozwiązań, które ułatwiają zawieranie transakcji.

Platformy do handlu opcjami są udostępniane przez brokerów online. Wystarczy sie zarejestrować, by móc pobrać na twardy dysk kopię oprogramowania, otrzymując tym samym dostęp do rynków finansowych. W dobie rosnącej konkurencji i postępu, w dziedzinie handlu przez internet, takie oprogramowanie jest zupełnie darmowe.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, u którego brokera zostanie założone konto, warto sprawdzić dostępne opinie na ich temat. Zapoznaj się z informacjami zawartymi w naszym serwisie. Wszystkich istotnych informacji dowiesz się z naszego rankingu brokerów opcji binarnych. Są w nim uwzględnione firmy legalnie działające na polskim rynku. Odnajdź swojego brokera już teraz korzystając z przygotowanego przez nas zestawienia.

↑ powrót do spisu treści ↑

RODZAJE OPCJI BINARNYCH - STRATEGIE

  • HI/LOW - Opcja taka wygasa w czasie od 15 minut do maksymalnie końca dnia roboczego. Tego typu opcje często są poszerzane o dodatkowe funkcje, jak np. możliwość podwojenia początkowej inwestycji lub przedłużania terminów, którym opcja wygasa.
  • 60 SECONDS - Jest to rodzaj opcji high/low oparty na prognozach krótkoterminowych, z krótkim terminem wygaśnięcia. Tego typu opcje wygasają w czasie od 60 do 360 sekund. Minimalna inwestycja w tego typu opcje często wynosi tylko $1.
  • LONG TERM - Opcja ta służy inwestorom do prognozy wahań kursów w czasie dłuższym niż jeden dzień roboczy.
  • ONE TOUCH - Żeby zarobić na tego typu opcjach należy wskazać poziom ceny, który zostanie osiągnięty zanim opcja wygaśnie. Nie odgadujemy tylko czy cena wzrośnie lub spadnie, ale bardziej dokładnie typujemy jej zmianę. Z uwagi na wymóg precyzyjnej wyceny opcji, premia za ryzyko może wynieść nawet 500%.
  • LADDER - Jest to powyższa opcja one touch poszerzona o dodatkowe poziomy cenowe tzw. szczeble.
  • PAIRS - Polega na zestawieniu ze sobą dwóch rodzajów aktywów i prognozowaniu ich wzajemnej relacji cen do siebie. Zgadujemy czy cena jednego aktywa będzie wyższa/niższa od ceny drugiego aktywa w momencie wygaśnięcia opcji.
↑ powrót do spisu treści ↑

HANDEL OPCJAMI BINARNYMI - DODATKOWE MOŻLIWOŚCI

  • BUY ME/SELL ME Jeżeli obawiamy się się, że nie trafiliśmy z inwestycją w wybraną przez siebie opcję i nie chcemy stracić wszystkich zainwestowanych pieniędzy, to możemy ją odsprzedać brokerowi, odzyskując nawet 50% wartości tej inwestycji. Cenę takiej transakcji ustala broker. Wariant ten ma swój określony czas, w którym inwestor może z niego skorzystać. Często jest on różny, w zależności od rodzaju i czasu wygasania opcji.
  • DOUBLE-UP Atrakcyjnym wariantem jest możliwość podwajania naszej inwestycji (ang. double-up), jeszcze w trakcie jej trwania. Kiedy nasza opcja zapowiada zyskowne rozstrzygnięcie, a my przewidujemy dalszą kontynuację trendu, możemy dodatkowo ją podwoić. Broker umożliwia nam otwarcie dodatkowej opcji, tego samego aktywa, po aktualnej cenie rynkowej, bez pobierania dodatkowej prowizji. Możemy skorzystać z tej funkcji na krótko przed wygaśnięciem opcji. Warto pamiętać, że w może ona także kumulować ewentualne straty.
  • ROLLOVER Przy opcjach, z dłuższym czasem wygaśnięcia, często dostępna jest możliwość rolowania opcji (ang. rollover). Przy jej pomocy możemy wydłużyć swoją szansę na wygraną. W przypadku nietrafionej prognozy mamy możliwość wydłużenia czasu wygaśnięcia opcji, dając sobie szansę na korzystne rozstrzygnięcie. Takie działanie wiąże się z dodatkową opłatą, zależną od brokera.
↑ powrót do spisu treści ↑

OPCJE BINARNE DEMO – POTĘŻNE WSPARCIE

Praktycznie zawsze brokerzy udostępniają tak zwane rachunki demo, służą one w celach demonstracyjnych. Na takim rachunku wszystkie transakcje są rozliczane przy użyciu wirtualnych pieniędzy. Jest to świetne rozwiązanie, żeby zapoznać się z działaniem platformy oraz rynków finansowych. Jeżeli zaczniemy odnosić sukcesy i zarobimy pieniądze to jednak nie będziemy mogli ich wypłacić. Jeżeli ktoś chce zarabiać jako inwestor opcji binarnych, to polecamy rachunek demo tylko do czasu zrozumienia zasad panujących na tym rynku. Żeby fizycznie rozmnożyć kapitał konieczne jest przejście na rachunek rzeczywisty i dokonanie prawdziwej inwestycji.

W naszym rankingu brokerów online możesz zobaczyć, którzy brokerzy oferują darmowe konto demo.

Konto demo jest całkowicie za darmo
Rys. 1. Przykładowe okno logowania do platformy opcji binarnych.

FORUM OPCJI BINARNYCH - PORADNIK

Forum internetowe jako źródło wiedzyW sieci można odnaleźć przeróżne strony, dzięki którym możemy wymieniać poglądy z innymi inwestorami, na temat opcji binarnych. Są to najczęściej różnego rodzaju forum internetowe. Niektórzy inwestorzy traktują takie strony jako wartościowe poradniki, ze sposobami jak można szybko zarobić na opcjach. Osobiście przestrzegamy przed słuchaniem porad innych osób, jeżeli chodzi o sposoby i przedmiot handlu. Najlepiej jest pogłębiać własną wiedzę, na podstawie odpowiednich książek i publikacji, niż doświadczeniu nieznanych nam osób. Wszystkie niezbędne porady można odszukać na stronach internetowych brokerów, którzy za darmo dzielą się niezbędna wiedzą z zakresu handlu opcjami binarnymi przez internet.

CO TO OZNACZA, ŻE OPCJA WYGASA

Opcje binarne są instrumentami, które cechuje zapadalność określona w czasie. Można przykładowo zawierać opcje, które wygasają po 15 minutach ale i takie, które wygasają po kilku godzinach lub na koniec dnia. Oznacza to, że po tym czasie wybrany przez inwestora broker opcji binarnych rozliczy jego transakcję. Inwestor dowiaduje się czy opcja przyniesie zysk zgodnie z jego przewidywaniami w momencie jej wygaśnięcia.

Przykład:
O godzinie 15:07 zawieramy u wybranego brokera opcję na wzrost ceny ropy naftowej, która w tym momencie wynosi $45.55. Wybieramy stawkę, o którą chcemy zagrać i zaznaczamy jednocześnie, że taka opcja wygaśnie we wskazanym przez nas czasie np. 10 minut. Po upływie tego czasu okazało się, że cena ropy wzrosła do $46.12. Opcja wygasa a my wygrywamy kwotę w zależności od wysokości zawartego przez nas zakładu. Najczęściej jest to aż w granicach 90% inwestycji. Jeżeli postawiliśmy 25 PLN to wygrywamy do 45 PLN.

↑ powrót do spisu treści ↑

OPCJE BINARNE A PODATEK

Informacje podatkowe na temat opcji binarnychNa terenie Rzeczpospolitej Polskiej obowiązuje tak zwany podatek Belki, czyli podatek od zysków kapitałowych. Wynosi on 19% i dotyczy nie tylko zysków z inwestowania na giełdzie, ale także dochodów z tytułu obrotu instrumentami pochodnymi. Opcje binarne są instrumentem pochodnym.

Brokerzy online działają na terenie wielu państw, a ordynacje podatkowe tych państw niejednokrotnie różnią się od siebie, dlatego kwestia podatków pozostaje w gestii inwestora. Oznacza to, że inwestor musi sam wiedzieć czy w kraju, w którym składa on coroczne zeznanie podatkowe jest konieczne rozliczanie tego typu działalności jaką jest handel opcjami binarnymi.

Zapamiętaj!
Ważna informacja do zapamiętaniaWybieraj tylko sprawdzonych brokerów opcji binarnych. Szukaj tych będących pod nadzorem instytucji, które zostały powołane w tym celu. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że wszystko będzie przebiegać tak jak powinno. W naszym rankingu zamieszczamy tylko oferty brokerów, którzy są sprawdzeni i godni polecenia.